Makale Özgünlük Testi %100 Ücretsiz Sınırsız 50+ SEO Araçları

Seo Analiz Araçları

Kopya Kontrol

To use this plagiarism checker, please copy and paste your content in the box below, and then click on the big blue button that says “Check Plagiarism!” then sit back and watch as your article is scanned for duplicated content.

Limit: 1000 Words per Search
Total Words: 0
Choose from:
Check plagiarism via webpage URL:

Kopya Kontrol

Özgünlük Kontrolü – İntihal Kontrol Programı

Dijital ortamda karşı karşıya kaldığınız içeriklerin sayısı her geçen gün artarken ‘özgünlük’ git gide daha da önem kazanan bir konu olmaya başladı. İnternetin doğru ve etkin bir şekilde kullanılması adına makale özgünlük kontrolü de değerini arttırmaktadır. İnternet kullanıcıların bir yerde yayınlanan içerikleri kopyalamadan kullanmaları ve ‘özgün’ içeriklerle sonuç almaları önemlidir. Bu noktada bilinçli ya da bilinçsiz intihalin önüne geçmek adına intihal kontrol programı tercih edilmektedir.

İntihal Nedir?

İntihal, bir kişiye ait eserin başka kişiler tarafından izinsiz bir şekilde kopyalanması olarak bilinmektedir. Kopyalama olarak da kabul edilen intihal sahtekârlık ve hırsızlık olarak da tanımlanmaktadır. Koruma altına alınan eserlere yönelik intihal suç teşkil edeceği gibi internet ortamındaki intihal Google tarafından cezalandırılmanıza neden olmaktadır. İntihal kontrol programı, internet ortamında bulunan içeriklerin kopyalanmadığını tespit etmek adına tarama yapar. Bu sayede kullanılacak makale ve içeriği özgün olup olmadığı sonucuna ulaşmak çok kolay olur. İntihal programı kullanmak kopya içerik satışının artmasıyla birlikte ciddi bir konu olmuştur. Böylesi durumlar değerlendirildiğinde webmasterlar ve editörler için intihal kontrol aracı tercih etmek kaçınılmazdır.

İntihal Programının Önemi Nedir?

Özgünlük ve kopya kontrolü yapmak adına kullanılan intihal programının en büyük işlevi Arama Motoru Sonuç Sayfası (SERP) ile alakalıdır. Bir webmaster ya da editör yayınlayacağı içerikle Google gibi arama motorlarında daha yüksek otorite hedefler. Ancak içeriğin özgün olmaması otorite hedefinin ortadan kalkmasına neden olmaktadır.

Özgün olmayan içerik sayfanın düşük sıralamada kalmasına neden olur. Böylesi bir durum içeriklerin değer görmemesine de yol açar. Web sitesinin yüksek sıralama alması ve trafik çekmesi adına mutlaka özgünlük kontrolü yapılan içerikleri tercih etmesi gerekmektedir. Bu aşamada ücretsiz intihal programı kullanarak sonuca ulaşmak mümkün olacaktır. Üstelik bu program Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) dışında akademik çalışmaların değerlendirilmesinde de tercih edilmektedir.

Özgünlük Kontrolü Nasıl Yapılır? İntihal Programı Nasıl Çalışır?

Özgünlük kontrolü yapmak her webmaster ve editör için büyük bir soru işaretidir. Çünkü kontrolün gerçekten doğru bir şekilde yapılıp yapılmadığı değerlendirilerek doğru sonuçlara ulaşılması hedeflenmektedir. Peki, intihal programı nasıl çalışır?

İçerik hazırlandıktan sonra kopya kontrol aracına yüklenerek sözcüksel frekanslar, kelime tercihleri ve eşleşen ifadeler açısından değerlendirilmektedir. Bu ve buna benzer pek çok değerlendirme sayesinde yapılan eşleştirme içeriğin gerçekten özgün mü yoksa kopya mı olduğunu ortaya çıkarır. İntihal programı çalışırken özel bir algoritma kullanarak içeriğin karşılaştırılmasını sağlar. Tarama tamamlandığında eşleşme yüzdesi ve eşleşen ifadelerin yansıtılması amaçlanmaktadır.

İntihal programı girilen içeriği internette yayınlanmış bütün içerikle eşleştirir. Bu sayede intihal olup olmadığı tam olarak anlaşılmaktadır. Kopya kontrolü sırasında bir kopya ifadeye rastlanırsa bu ‘Kopya’ ibaresi ile gösterilmektedir. İçerik uzunluğuna bağlı olarak 2-3 dakika süren kopya kontrolü sayesinde özgün içerikler tercih etmek mümkün.

Tamamen ücretsiz olan kopya kontrolü programı öğrenciler, öğretmenler, yazarlar, editörler ve webmasterlar için oldukça idealdir. İnternet ortamında bulunan milyonlarca sitenin bulunduğu veri tabanı kontrol edilerek kopya kontrolü gerçekleştirilmektedir. Bir makale, içerik, denem ya da blog değerlendirmesi yapılırken en güvenilir sonuçlar için intihal programı kullanmak gerekir.

İntihal Sonuçları Nasıl Değerlendirilir?

İçeriğin kopya kontrolünü yapmak adına ilgili alana (Ctrl +V) yapıştırılan içerik için ‘Check for Plagiarism’ butonuna tıklamak yeterlidir. Saniyeler içerisinde gerçekleşecek arama sayesinde intihal oranı ve özgünlük oranı belirlenmektedir. İçeriğin tamamen özgün olması halinde %100 Unique Content ibaresi ortaya çıkacaktır. Tam tersi durumda ise %0 Unique Content uyarısı ortaya çıkar.

İçerikle alakalı özgünlük seviyesini bu sayede değerlendirmek ve içeriği düzenlemek mümkündür. Kopya ve kopya olmayan cümleler tek tek incelenerek hangilerinin kopya olduğu ifade edilmektedir. İnternette daha önce kullanılmış ibareler için ‘Already Exist’ ifadesi görünür. Daha önce hiç kullanılmamış ibareler için ise ‘Good’ uyarısı çıkacaktır.

Kopya İçerik Tespit Programı ile Kusursuz Kopya Testi

Kopya kontrolü gerçekleştirmek isteyen bir kullanıcı için intihalin bilinçli mi yoksa bilinçsiz mi olduğu pek de önemli değildir. Çünkü içeriğin kullanılması gerek akademik seviyede gerekse de arama motorları nezdinde intihal yapıldığı düşüncesini ortaya çıkaracaktır. Web siteleri için ciddi bir prestij kaybı anlamına gelen intihal içerik sadece metinleri de kapsamıyor. Görseller üzerinden gerçekleşen değerlendirmeler sayesinde de gelişmiş tarama mümkün oluyor.

İnternet ortamının milyonlarca veriyi içeren bir depo olduğu düşünüldüğünde bu depodaki verileri kopyalamadan kullanmak gerektiği unutulmamalıdır. Editör, yazar ya da webmaster için kopyalanan her içeriğin ciddi sonuçlar ortaya çıkaracağını unutmamak gerekir. Bu nedenle de kopya kontrolü yapılmayan içeriğin kullanılması sakıncalı olacaktır.

Profesyonel İntihal Programı Özellikleri Nelerdir?

İntihal programı kullanmak isteyen tüketicilerin tamamı için profesyonel çözümlere ulaşmak şart. Ancak bu konuda ne tür çözümler tercih edilmesi gerektiği konusunda soru işaretleri ortaya çıkması mümkündür. Aşağıda profesyonel özgünlük kontrolüstrong> programı tercih ederken ne tür ayrıcalıklar ortaya çıkacağı değerlendirilebilmektedir.

Ücretsiz Hızlı Arama

İntihal programı kullanmak çoğu zaman bir ücrete tabi olarak düşünülmektedir. Ancak kullanacağınız bu kaliteli intihal programı için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Bu sayede sınırsız arama ve değerlendirme yapmanıza olanak tanır. Bir kullanıcı olarak ücretsiz ve hızlı arama yapmak için içeriğinizi sisteme yüklemek yeterli!

Detaylı Kontrol

Kontrol süreçlerini titiz bir şekilde tamamlayarak içerik konusunda sorunsuz bir deneyim yaşamak mı istiyorsunuz? O halde ücretsiz intihal programı kullanarak size en uygun seçeneklerden faydalanabileceğinizi unutmamalısınız. Kaliteden taviz vermeyen bakış açısıyla çözüm sağlayan ‘Plagiarism Checker’ sayesinde siz de ayrıcalıkları yakalamaya başlayın!

Sınırsız Arama

Kopya kontrolü yaparken belli limitler içerisinde kalmak sizin için ciddi bir zorluğa neden olabilir. Bu noktada size sunulan sınırsız kontrol ve denetim sayesinde içeriklerinizin değerlendirmesini basit bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Özellikle de kelime sınırlamasının 100.000 olması çok kapsamlı içerikleri dahi kolaylıkla araştırabilmenizi sağlar. Kusursuz bir özgünlük kontrolü aracı kullanmak sizin için çok kolay olacak!

İntihal Programı Ne Tür İntihalleri Belirler?

İntihal programı kullanmak internette içerik yayınlamak isteyen hemen herkesin ayrıcalıklardan faydalanabilmesi adına belli başlı intihal programı kontrol süreçlerini değerlendirmesi gerekir. Aşağıda en sık karşı karşıya kalınan intihal türleri ve bunlarla alakalı detayları inceleyebilirsiniz. İşte intihal programı sayesinde ne tür kontrolleri yapabildiğiniz!

Kendini Kopyalama Kontrolü

İçerik paylaşan ya da makale yazan pek çok kimse için üretilen başarılı içeriklerin yeniden kullanılması faydalı bir yol olarak kabul edilmektedir. Ancak içeriğin yeniden düzenlenerek kullanılması orijinalliğe zarar verir. Atıf vererek yapılan bu çalışmalar dahi ‘Kopya’ olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de kendini kopyalama kontrolünde olumsuz sonuçlar ortaya çıkması mümkündür. Gelişmiş intihal programımız sayesinde bütün süreçleri kontrol altına alarak kopya ihtimallerini ortadan kaldırmanızı sağlıyoruz.

Bilinçli Olmayan İntihal

İntihal zaman zaman farkında olmadan ortaya çıkan bir durumdur. Bu nedenle de içerik hazırlanırken kontrollerin titiz bir şekilde gerçekleştirilmesi ve içerik yayınlamak gerektiği unutulmamalıdır. Daha önce hazırlanan içeriklerden akılda kalan veya tesadüfen benzer ifadelerin kullanılması intihal durumunu ortaya çıkarır. Bu tür problemler çok yaygın olmasa da görülme ihtimali olan hallerdir. Söz konusu duruma karşılık intihal kontrolü programı kullanarak başarılı sonuçlara ulaşmak mümkündür. %100 doğru sonuç veren intihal kontrolü sayesinde siz de sorunlara karşı önlem alabilirsiniz.

Patchwork İntihal

Patchwork farklı parçaların yeni bir bütün oluşturmak adına kullanılması olarak tanımlanmaktadır. Bu çerçevede içeriğin farklı yerlerden derlenerek bir bütün olarak paylaşılması Patchwork İntihale neden olur. Söz konusu yöntem de intihal ortaya çıkmasını sağlarken kopya kontrolünden başarısız sonuç almanıza yok açar. İster bir internet içeriği ister bir akademik yazı için patchwork intihalden uzak durmak gerekir. Aksi takdirde sonuçlar beklentilerden çok uzak olacaktır.

Mozaik İntihal

Mozik İntihal ile Patchwork İntihal birbirine çok yakın kavramlar olarak ifade edilmektedir. Bu çerçevede referans verilmemesi söz konusudur. Bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde mozaik intihal yapılması prestij kaybına neden olmaktadır. Öte yandan içeriklerin orijinalliğine zarar vermesi de mozaik intihal konusunda sorunlara neden olur. İntihal kontrolü yaparak gerekli önlemleri almanızı ve kusursuz bir sürece kapı aralamanızı öneriyoruz.

Kopya İçerik Kullanmak Sakıncalı mı?

Kopya içerik kullanmak akademik ve dijital anlamda çok sakıncalı sonuçlar doğurmaktadır. Bu nedenle de içeriğin kullanılmasından hemen önce kopya içerik kontrolünün yapılması şarttır. Peki, kopya kontrolü yapılmayan içeriklerde ne tür problemler ortaya çıkar? İşte kopya nedeniyle alacağınız intihal cezaları ve durumlar!

Akademik İntihal Cezası

Akademi, özgün çalışmaların olmazsa olmaz kabul edildiği bir alandır. Bu nedenle de korsanlık ve hırsızlık kesinlikle tasvip edilmemektedir. Eğitim kurumlarının sunduğu hizmet çerçevesinde verilen ödev, talep edilen proje ve tezlerin de intihal sorunu olmaksızın tamamlanmasını arzu ettiği bilinmektedir. Ancak Türkiye’de ve dünyada pek çok öğrenci intihal yöntemine başvurmaktadır. Çalıntı ödev ya da proje durumlarını ortaya çıkaran intihaller dersten kalma ya da okuldan uzaklaştırma gibi sonuçlar doğurmaktadır. Öğrenci için yüz kızartıcı bir durum olan intihalden uzak durarak daha makul yöntemleri tercih etmek gerektiği unutulmamalıdır.

Kişisel Gelişim Problemleri

Kopya çekmek, enstitü ve okullar tarafından zaman zaman belirlenemeyen bir durum olarak bilinmektedir. Öğrencilerin içerikleri kopyalayarak kullanmaları dersten geçmelerine ve başarılı bir şekilde diploma almalarına katkı sağlar. Ancak bu durum kişisel gelişim konusunda yetersizliği gündeme getirmektedir. Kişisel gelişimde yaşanan problemler hem iş hem eğitim hayatında kendini açıkça belli etmektedir. Bireyin bulunduğu konuma kendi başarısıyla gelmediğini anlamanın çok zor olmayacağı bu gibi durumları değerlendirmek gerekir.

Profesyonel İş Hayatında Sorunlar

Akademisyen, gazeteci, yazar ya da içerik üreticisi olarak özgünlük kontrolü gerektiren işler gerçekleştiren kimseler için intihal en sakıncalı durumlardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de intihale neden olacak her türlü uygulamadan kaçınmak şarttır. Ancak bu konuya gerekli özeni göstermeyen kimselerin profesyonel iş hayatlarında başarısız olmaları kaçınılmaz bir sonuç olacaktır. Bağlı olunan iş yeri intihali tespit ettiği an iş sözleşmesini feshedecektir.

Yasal Problemler

İntihal, bir içerik üreticisi için en ciddi problemlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Telif hakları ile korunan ve kopyalanması yasak olan içeriklerin kâr elde etmek ya da fayda sağlamak amacıyla kullanılması ciddi zararlara neden olur. Suçu işleyenler hakkında yaptırımlara başvurulması mümkün olabildiğinden sonu hapis cezası ve maddi cezalara varan durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Tüm bu durumlar değerlendirildiğinde makale kopya kontrolü yapmadan içerik paylaşmak ya da kullanmak çok sakıncalıdır. Ücretsiz intihal aracı kullanarak sorunların üstesinden gelebileceğiniz gibi maliyetsiz bir hizmet sayesinde sorunsuz bir serüvene kapı aralayabileceksiniz. %100 doğru ve hızlı bir kopya kontrolü sağlamak adına siz de intihal programını kullanmalısınız. Böylelikle daha kaliteli sonuçlar elde edeceğinizi bilmelisiniz.

Neden İntihal Programı Kullanmalısınız?

İntihal programı kullanmak pek çok kimse açısından ‘gereksiz’ olarak kabul edilmektedir. Ancak bu durum sakıncalı sonuçlar doğurması muhtemel bir önyargıdır. Gerekli özenin gösterilmediği içerik kontrollerinde maddi ve manevi zararların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Siz de bu konuda neden intihal programı kullanmalıyım diye düşünüyor olabilirsiniz. Aşağıdaki avantajlarıyla profesyonel bir intihal aracı tercih etmeyi değerlendirmelisiniz.

Hızlı ve Keyifli

Manuel kopya kontrolü yapmak internet kullanıcıları açısından zorlu olduğu gibi ciddi problemler de doğurabilecek durumlar arasındadır. Bu nedenle de bir program tercih ederek başarılı sonuçlar elde etmek gerektiği unutulmamalıdır. Siz de bu konuda en doğru yöntemleri kullanmayı tercih ediyorsanız intihal konusunda en başarılı sonuçları alabileceğiniz programı kullanmaya başlamalısınız.

SEO Performansı için Olumlu

Editör ve webmasterlar için içeriğin kopya olmaması SEO konusunda en önemli detaylardan bir tanesidir. Bu çerçevede dikkat çekici çözümlerden fayda sağlamak adına hareket etmek her şeyden önemlidir. Kalitesiyle dikkat çeken ve ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap veren alternatifler için siz de içerik kontrolünü titiz bir şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. SEO performansınızın bir türlü arzu ettiğiniz seviyeye ulaşmadığını düşünüyorsanız içerik kontrolü ile deneyimi iyileştirebilirsiniz.

Kopya kontrol İntihal Programı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Makale Özgünlük programı ücretsiz mi?

Evet, intihal aracını kullanmak için hiçbir ücret ödemenize gerek yok. Kontrol etmek istediğiniz içeriği kopyala – yapıştır yöntemi ile kontrol ederek en doğru sonuçları elde edebilirsiniz.


Kopya Kontrol programı her içeriği denetler mi?

İntihal programı internette bulunan bütün içerikleri değerlendirerek kopya kontrolü gerçekleştirmektedir. Kopyanın tespit edilememesi durumunda internette bulunan verilerle herhangi bir eşleşme olmadığı sonucuna ulaşılabilmektedir.


İntihal programı hangi dillerde kopya kontrolü yapar?

Gelişmiş altyapıya sahip intihal programımız sayesinde çok sayıda dilde kopya kontrolü gerçekleştirmek mümkündür. Bu nedenle de herhangi bir dildeki içeriği kontrol etmek adına intihal programı kullanmayı tercih edebilirsiniz. İçeriğin dili ayırt edilmeksizin tek tek kopya kontrolü gerçekleştirilmektedir.


Kopya kontrolü ödev ve tezler için de kullanılır mı?

Evet, kopya kontrolü yapmak istediğinizde içeriğin niteliği ne olursa olsun kontrol gerçekleştirebileceğinizi unutmamalısınız. En başarılı sonuçları ortaya koyan profesyonel algoritmamız sayesinde size en uygun seçenekleri ön plana çıkarıyoruz. Böylelikle tez, ödev, makale ya da web sitesi içeriği konusunda en başarılı seçeneklerden bir tanesini tercih etmenizi sağlıyoruz.


%100 özgün olan içeriklerle SEO performansı artar mı?

Kopya kontrol sistemimizi kullanarak denetlediğiniz içeriklerin %100 özgün olması halinde SEO performansınızda önemli bir değişim gerçekleşeceği açık. Bu çerçevede özgün içerik kullanmak ve kaliteli bir deneyim yaşamak adına sistemimizi titizlikle kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz.


İntihal programına yapıştırılan içerikler kaydediliyor mu?

İntihal programı kullanılarak kontrol edilen içerikler kesinlikle kayıt altına alınmamaktadır. Kopya kontrolü yapılırken dikkat edilen tek şey internette yayınlanmış ve arama motorları tarafından indexlenmiş içeriklerdir. Bu nedenle de henüz yeni yayınlanmış içeriklerin indexlenmeyeceği düşüncesiyle bu konuda ufak hatalar olması mümkündür.


İçerik kontrolü bağlayıcı mıdır?

Kopya kontrolü hizmetimiz tamamen bilgi verme amaçlı olup bağlayıcı nitelikler taşımamaktadır. Bu nedenle de intihal programı kullanırken bu konuda bilinçli olmakta fayda vardır.